BGP

Haberler

Mod Koşullandırma Yama Kablosu Hakkında Biliyor musunuz?

Artan bant genişliğine yönelik büyük talep, optik fiber üzerinden Gigabit Ethernet için 802.3z standardının (IEEE) piyasaya sürülmesine neden oldu. Hepimizin bildiği gibi 1000BASE-LX alıcı-verici modülleri sadece tek modlu fiberlerde çalışabilir. Ancak, mevcut bir fiber ağ çok modlu fiberler kullanıyorsa, bu bir sorun oluşturabilir. Tek modlu bir fiber, çok modlu bir fibere başlatıldığında, Diferansiyel Mod Gecikmesi (DMD) olarak bilinen bir fenomen görünecektir. Bu etki, alıcının kafasını karıştırabilecek ve hatalar üretebilecek birden fazla sinyalin üretilmesine neden olabilir. Bu sorunu çözmek için bir mod koşullandırma yama kablosu gereklidir. Bu yazıda, bazı bilgi mod koşullandırma yama kabloları tanıtılacak.

Mod Koşullandırma Yama Kablosu Nedir?

Bir mod koşullandırma ara kablosu, iletim uzunluğunun başlangıcında küçük bir tek modlu fiber uzunluğuna sahip çift yönlü çok modlu bir kablodur. Kablonun arkasındaki temel prensip, lazerinizi tek modlu fiberin küçük bölümüne fırlatmanız, ardından tek modlu fiberin diğer ucunun kablonun çok modlu bölümüne bağlı olması ve çekirdek çok modun merkezinden kaymasıdır. lif.

Resimde gösterildiği gibi

Cord

Bu ofset noktası, tipik çok modlu LED başlatmalarına benzer bir başlatma oluşturur. Tek modlu fiber ve çok modlu fiber arasında bir ofset kullanarak, mod koşullandırma patch kabloları, DMD'yi ve elde edilen çoklu sinyalleri ortadan kaldırır ve 1000BASE-LX'in mevcut çok modlu fiber kablo sistemleri üzerinde kullanılmasına izin verir. Bu nedenle, bu mod koşullandırma ara kabloları, müşterilerin fiber tesislerinin maliyetli bir şekilde yükseltilmesine gerek kalmadan donanım teknolojilerini yükseltmelerine olanak tanır.

Mod Koşullandırma Yama Kablosunu Kullanırken Bazı İpuçları

Mod koşullandırma yama kabloları hakkında bazı bilgiler öğrendikten sonra, ancak nasıl kullanılacağını biliyor musunuz? Ardından mod koşullandırma kablolarını kullanırken bazı ipuçları sunulacaktır.

Mod koşullandırma ara kabloları genellikle çiftler halinde kullanılır. Bu, ekipmanı kablo tesisine bağlamak için her iki uçta bir mod koşullandırma ara kablosuna ihtiyacınız olacağı anlamına gelir. Bu yüzden bu patch kablolar genellikle sayılarla sıralanır. Birinin yalnızca bir yama kablosu sipariş ettiğini görebilirsiniz, bunun nedeni genellikle onu yedek olarak tutmalarıdır.

1000BASE-LX alıcı-verici modülünüz SC veya LC konektörleri ile donatılmışsa, lütfen kablonun sarı ayağını (tekli mod) verici tarafına ve turuncu ayağını (çoklu mod) ekipmanın alıcı tarafına bağladığınızdan emin olun. . İletim ve alma takası yalnızca kablo tesisi tarafında yapılabilir.

Mod koşullandırma ara kabloları yalnızca tek modu çok moda dönüştürebilir. Çoklu modu tekli moda dönüştürmek istiyorsanız, bir medya dönüştürücü gerekli olacaktır.

Ayrıca, mod koşullandırma patch kabloları 1300nm veya 1310nm optik dalga boyu penceresinde kullanılır ve 1000Base-SX gibi 850nm kısa dalga boyu penceresinde kullanılmamalıdır.

Mode conditioning patch cords

Çözüm

Metinden, mod koşullandırma ara kablolarının veri sinyal kalitesini gerçekten önemli ölçüde iyileştirdiğini ve iletim mesafesini artırdığını biliyoruz. Ancak kullanırken, akılda tutulması gereken bazı ipuçları da vardır. RAISEFIBER, SC, ST, MT-RJ ve LC fiber optik konektörlerin tüm çeşitleri ve kombinasyonlarında mod koşullandırma patch kabloları sunar. RAISEFIBER'ın tüm mod koşullandırma patch kabloları yüksek kalite ve düşük fiyattadır.


Gönderim zamanı: Eylül-03-2021